اینترنتسئومیم تک 8

5 راهکار مهم برای بهبود سئوی سایت شما

5 راهکار مهم برای بهبود سئوی سایت شما

معرفی سئو

در زمان ساخت سایت باید به چه نکاتی توجه کنیم تا در جستجوها بهتر دیده شود؟ کلمه سئو یا SEO برگرفته از Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است و شامل تکنیک‌های است که باعث می شود به افرادی که به دنبال محصول یا خدمات شما از طریق موتورهای جستجو مانند بینگ و یاهو و گوگل هستند معرفی شوید. در این قسمت قصد داریم با روش هایی برای بهبود سئوی سایت آشنا شویم و به بررسی آن ها بپردازیم.

 

راهکارهای بهبود سئوی سایت :

1. آدرس سایت یا URL :

هنگام تعیین نوع ساختاری URL که میخواهید استفاده کنید، مهم است که مطمئن شوید URL های شما به وضوح موضوع محتوای شما را نشان میدهند. این به این معنی است که آنها باید ایستا و توصیفی باشند و باید حاوی کلمات کلیدی مرتبط باشند تا موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان بتوانند متوجه موضوع آن صفحه شوند.

در هنگام درست کردن URL از چند کلمه که توصیف‌گر آن صفحه است استفاده کنید، و از استفاده از شناسه ، شمار ، کاراکترهای نامربوط و هرچیز دیگر که متقایر با صفحه است اجتناب کنید.

  • یک نمونه از URL خوب :

www.example.com/بازی-استراتژیک-رایگان

  • یک نمونه از URL ضعیف :

www.example.com/?nsg/8900/cat752

 

2.نوار پیمایش برای سایت یا منوی سایت :

در حالت ایده آل، سایت شما باید یک نوار پیمایش داشته باشد که ربات های جستجو گر  و کاربران بتوانند به صفحات دیگر سایت شما دسترسی پیدا کنند و محتوای آن ها را بررسی نمایند، به طور معمول، سایت ها منو اصلی هدایت را در بالای صفحه قرار می دهند یا به صورت عمودی در سمت چپ صفحه. در حالی که برخی از صاحبان سایت دوست دارند که منوی سایت را در جای دیگر قرار دهند اما بسیاری از مطالعات نشان میدهد که بهترین جا برای منو در سایت در بالا یا قسمت سمت چپ است.( در صورت rtl بودن زبان قسمت سمت راست)

نکته: منو های کشویی میتوانند انتخاب مناسبی باشند اما باید در نظر گرفت که به دلیل پنهان بودن آن ها قبل از باز شدن ممکن است برای افراد و ربات ها مسیریابی شان مشکل باشد و بهتر است تعداد آیتم های آن بیشتر از 7 یا 8 تا نباشد.

 

3. طراحی ریسپانسیو

سایت شما می بایست در سایز های مختلف تصویر قابل مشاهده باشد و بتواند گرافیک متناسبی را به نمایش بگذارد.

 

4. تصاویر مناسب بهینه شده

وقتی طراحی سایت خود را انجام دادید، اطمینان حاصل کنید که تصاویر شما دارای کیفیت و حجم مناسب باشد (حجمی بین 20-100 کیلوبایت) از استفاده عکس های حجیم پرهیز کنید زیرا آن ها باعث کند شدن لود صفحه میشوند.

متن تصویر alt شما همچنان مهم است، بنابراین به یاد داشته باشید برای که بهبود سئوی سایت کلمات کلیدی خود را به درستی به تصویر لوگو، تصویر هدر و تمام دکمه ها و سایر گرافیک هایی که در طراحی سایت شما اضافه شده است، اضافه کنید.

 

5. زمان لود صفحه

زمان لود یک صفحه یکی از مهم ترین گزینه ها برای بهبود سئوی یک‌ سایت است و اگر سرعت لود صفحه پایین باشد تاثیر زیادی در رتبه آن سایت در موتور های جستجو دارد.

ارسال پاسخ