آموزشاینترنتسئومیم تک 19

نکات سئو : بررسی نکات کاربردی و مهم سئو

نکات سئو : بررسی نکات کاربردی و مهم سئو

آشنایی با نکات کاربردی سئو

در این مقاله به بررسی برخی نکات کاربردی از سئو می پردازیم.

نکاتی راجع به نرخ کلیک و زمان ماندگاری در سایت بصورت خلاصه و کلی :

خیلی ها در اشتباهن که عنوان های جذاب قرار میدن برای مطالبشون و مقالشون اصلا ربطی به عنوان نداره

باید واقعا عنوان و مقاله یکی باشه و کاربر به اون چیزی که میخواد برسه و با استفاده از تکنیک های مقاله نویسی کاربر رو مجبور به خوندن مقاله کنید و همینطور که مقاله رو میخونه به مطالب پیشنهادی یا مشابه برسه و مطالب پیشنهادی یا مشابه به نحوی باشه که کاربر رو جذب کنه نه اینکه هیچ ربطی به اون مقاله و پست نداشته باشه بی فایدس و زحماتتون هدر میره.

با همین روش هم نرخ کلیک مطالبتون بهتر میشه هم پیج ویو هم زمان ماندگاری پست و به آسونی از این مقاله رد نشید چون خود ما نتیجه عالی گرفتیم از این قضیه و استفاده از بات یا هرچیز دیگه برای بالا بردن نرخ کلیک توصیه نمیشه چون گوگل ۱۰ سال پیش نیست و متوجه میشه

یک راه دیگه برای افزایش نرخ کانالهای تلگرام ، ایمیل مارکتینگ یا در استورهای پیج های با فالور بالا خوبه میتونه تاثیر داشته باشه از گوگل آنالیتیکس هم استفاده کنید خیلی بهتون کمک میکنه

نکات سئو | با سئو تکنیکال سایت خودتون رو متحول کنید :

سئو تکنیکال 5 نکته مهم داره که اگه اون الگو رو شما انجام بدید میتونید شروع خوبی داشته باشید:

۱. کدهای وضعیت HTTP
۲. محتوای تکراری سایت
۳. ساختار URL سایت
۴. نقشه سایت XML
۵. سرعت بارگذاری سایت

این الگو ها همه جا ثابت هستن به محتوا و غیره منوط نمیشه  شما باید یک چارت برای خودتون درست کنید و اجرا کنید همین میشه چک لیست روزمره

اهمیت سئو تکنیکال :

اهمیت سئو تکنیکال سایت زمانی مشخص می شود که هدف ارائه یک تجربه کاربری با کیفیت به کاربران و افزایش فروش سایت باشد. وجود مشکلات تکنیکال در مسیر حرکت کاربر در سایت، باعث سردرگمی و کلافه شدن او شده و حتی در موارد زیادی او را از خرید منصرف می کند. این کار به معنای از دست دادن مشتریان و واگذار کردن سهم بازار به رقبا است.

زمانی که صحبت از سئو می‌شود اغلب صحبت به سمت بهینه‌سازی محتوا و استفاده از لینک‌های خارجی می‌رود. سئو تکنیکال در واقع پایه و اساس دو موضوع بهینه‌سازی محتوای سایت (On-page) و لینک‌های خارجی (Off-page) است، با استفاده از سئو تکنیکال سایت شما سریع‌تر ایندکس خواهد شد و در موتورهای جستجو به‌ خوبی دیده می‌شود.

نکات سئو | نقش تصاویر در بهینه سازی سایت و مقالات :

✅متن جایگزین یا Alt tag تصاویر سایت :

عبارت Alt tag یا متن جایگزین در صورت لود نشدن تصویر در سایت، به کاربر نمایش داده می شود.

✅نامگذاری تصاویر :

سعی کنید تا جایی که میتوانید برای تصاویر خود نام هایی مناسب با توجه به موضوع مقاله انتخاب کنید. نام تصاویر کمک زیادی به موتورهای جستجو در شناسایی و درک موضوع آن ها می کند.

 

نکات سئو | از گوگل وب مستر در چه حوزه هایی استفاده می شود؟

یکی از الزامات برای معرفی بهتر وب سایت و نیز دستیابی به نتایج عالی در جستجوها، شناسایی و معرفی یک وب سایت در Google Webmaster است. این ابزار برای همه مدیران سایت در همه سطوح موثر است.

مدیران سایت می توانند از این ابزار برای دریافت آمار دقیق و گزارش ها در سایت خود استفاده کنند و بر آن تصمیم گیری کنند. افرادی که در منطقه SEO فعالیت می کنند نیز می توانند از این ابزار برای ردیابی تعداد بازدیدکنندگان سایت استفاده کنند و از استراتژی هایی استفاده کنند تا رتبه بندی سایت را بر اساس اطلاعات صحیح افزایش دهند. همچنین، متخصصان که می خواهند سایت خود را مطابق با آخرین قوانین گوگل چینش کنند، می توانند از این ابزار برای یافتن و حل مشکلات موجود استفاده کنند.

نکات سئو | افزونه نمایش آمار Google Analyticator :

این افزونه، گوگل آنالیتیکس را به داشبورد شما میاورد بدون نیاز به کدنویسی و تغییر قالب میتوانید تمام آمار های سایت را در اختیار داشته باشید.

نکات سئو | افزونه yoast :

یکی از بهترین افزونه های حوزه سئو یواست است، با این افزونه میتوانید سایت خود را مطابق با آخرین نیاز های موتور جستجو چیدمان کنید، مقالات خود را بهینه کنید و با لینک دهی داخلی مناسب رتبه سایت خود را افزایش دهید.

 

امیدوارم با رعایت این نکات نتیجه خوبی در رتبه های گوگل بدست آورید ما رو دنبال کنید، تا درودی دیگر بدرود

 

ارسال پاسخ