سرورشبکهمیم تک 17

Snapt Load Balancer : آشنایی و معرفی

Snapt Load Balancer : آشنایی و معرفی

Snapt Load Balancer چیست ؟

Snapt Load Balancer یک لایسنس قدرتمند 7 TCP load balancer است. این مقاله اطلاعات اجمالی را ارائه می‌دهد و درک بهتری از تعادل پیدا خواهید کرد. هدف آموزش نیست بلکه آشنایی است.

لایه اینترنت :

دو پروتکل اصلی در اینترنت وجود دارد TCP و UDP .

اینها همان پروتکل‌هایی هستند که ما به عنوان پروتکل‌های 4 لایه یا لایه اینترنت می شناسیم، مانند مرور وب یا ایمیل و غیره. اکثریت داده‌های ارسال شده در اینترنت TCP هستند و این همان Snapt بار است. پروتکل هایی مانند HTTP، SMTP ، SSL و اکثرا از TCP استفاده می‌کنند.

در یک توازن بار یا همان Load Balance لازم است یکی از دو درخواست ایجاد شده در کسب و کار شما، زمانی که سرور خیلی مشغول بکار باشد و لود بالایی داشته باشد نیاز است از راه‌های دیگر درخواست ایجاد شده در شبکه را سیستم پاسخگو باشد.

کاربرد Load Balancer یا متعادل کننده بار :

متعادل کننده بار در مقابل سرورهای شما قرار می گیرد و درخواست‌ها را از یوزر ها می پذیرد که به طور معمول مستقیما با سرورها در ارتباط هستند، به عنوان مثال، مرورگرهای وب ، ارتباط برقرار می کند. این مرورگرهای وب به سیستم تعادل بار متصل می‌شوند و سپس به یکی از سرورهای موجود درخواست‌ها را ارسال می کنند. در حالی که این کار انجام می‌شود، سیستم تعادل بار ،بار سرورها را نظارت می کند تا اطمینان حاصل شود که آنها آنلاین هستند و به طور مساوی کار می‌کنند و ترافیک را متعادل می‌کنند.

لایه 7 لایه‌ای است که به عنوان لایه‌ای هوشمند شناخته می‌شود. به عنوان مثال، HTTP یک پورت لایه 7 است. تمام مرورگرهای وب با HTTP یا HTTPS ارتباط برقرار می‌کنند تا محتوای وب را مرور کنند.

متعادل کننده‌های بار مانند Snapt این را درک می کنند و به جای آنکه فقط به قسمت TCP بخشی از درخواست نگاه کنند، بخش HTTP را نیز تجزیه و تحلیل می کنند، به آنها اجازه می‌دهد کارهای هوشمندانه ای مانند ارسال درخواست برای تصاویر به سرورهای خاص، صفحات خطا را با صفحات نگهداری ماسک کنند، برای ایجاد لیست های کنترل دسترسی بر اساس URL ها و موارد بیشتر.

تصویری از محیط کار Snapt :

ارسال پاسخ