اخبار تکنولوژیاینترنتشبکهمیم تک 13

سافت بانک یا Soft Bank : آشنایی با شرکت ژاپنی

سافت بانک یا Soft Bank : آشنایی با شرکت ژاپنی
President of Japan's mobile carrier Soft Bank Group Masayoshi Son speaks to journalists during a press conference in Tokyo on November 7, 2016. Japanese mobile carrier SoftBank said on November 7 first-half profits soared nearly 80 percent, largely owing to one-time gains including the sale of some of its stake in Chinese e-commerce giant Alibaba. / AFP PHOTO / TORU YAMANAKATORU YAMANAKA/AFP/Getty Images

معرفی سافت بانک :

سافت بانک یک شرکت مخابراتی اینترنتی در ژاپن است که در سال 1981 شروع به کار کرد و به یک شرکت گروهی با شعار “خوشبختی برای همه” تبدیل شده است.

این شرکت هم چنین فعالیت های خود را در اکثر کشورها گسترش داده است.

این شرکت بر اساس گزارش مجله Fortune  جزو 72 امین شرکت بزرگ در دنیا می باشد که بر اساس درآمد اخیر سالیانه 82 میلیاردی اش جزو شرکت های بزرگ در ژاپن نیز می باشد و امروزه در چند بخش عمده و مهم از جمله مخابرات خانگی ، Sprint ، یاهو ژاپن ، توزیع و بخش های قطعات ARM فعالیت تجاری دارد.

در زیر به طور مختصر فعالیت در هر بخش معرفی می شود:

مخابرات خانگی

دومین بخش بزرگ از شرکت سافت بانک است که به فروش دستگاه های موبایل و ارائه ارتباطات تلفن همراه و خدمات پهنای باند را به مشتریان خود در ژاپن ارائه می دهد همچنین خدمات مخابراتی، ارتباطات داده و ارائه خط تلفن ثابت را به عنوان مثال به مشتریان خود در ژاپن و خدمات دسترسی به پهنای باند بی سیم را ارایه می دهد.

درآمد این بخش در سال 2017 حدود 21.97 میلیارد دلار گزارش شده است.

Sprint

بخش بزرگ عملیاتی سافت بانک است که شرکت سافت بانک اکثر سهام این شرکت را در سال 2013 بدست آورد، Sprint ارتباطات تلفن همراه و خدمات مخابراتی تلفن ثابت را فراهم می کند همچنین فروش اجاره دستگاه های موبایل را در U.S برعهده دارد. Soft Bank دارای حق رای بیش از 80 درصد در Sprint است که تصمیم گیرنده اصلی در Sprint می باشد.

فروش خالص این بخش در سال 2017 حدود 24.85 میلیارد دلار بوده است.

یاهو ژاپن

این بخش چهارمین بخش بزرگ در سافت بانک است که حاصل نتایج سهام سافت بانک در یاهو می باشد و یاهو ژاپن به عنوان یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت یاهو ( در ایلات متحده که خود را به عنوان Altaba اخیرا معرفی کرده است )  و سافت بانک می باشد.

برطبق وب سایت شرکت یاهو ژاپن با 36.4 درصد سهم ، بزرگترین سهامدار در ژاپن است.

به طور کلی، یاهو ژاپن از طریق تبلیغات آنلاین، تجارت الکترونیک و خدمات عضویت کسب درآمد می کند.

توزیع

این بخش شامل دو شرکت اصلی از جمله شرکت توزیع کننده آمریکایی تلفن همراه Brightstar و شرکت های تجاری و خدماتی سافت بانک است سافت بانک کل سهام شرکت Brightstar را در سال 2014 خریداری کرد. این بخش عمده فروش های تلفن همراه و لوازم جانبی آن، روش های مدیریت زنجیره تامین برای توزیع دستگاه های تلفن همراه و مدیریت موجودی، بیمه و بازخرید تلفن همراه، روش های خرده فروشی و خدمات مالی را به تولید کنندگان و اپراتورهای تلفن همراه ارایه می دهد و بخش تجاری و خدماتی سافت بانک محصولات نرم افزاری و سخت افزاری ، زیرساخت های شبکه و خدمات مشاوره به مشتریان و مشتریان شرکت های بزرگ در ژاپن را ارایه می دهد.

ARM

بخش ARM در سپتامبر سال 2016 به سافت بانک اضافه شد پس از آن سافت بانک شرکت ARM Holding  را بدست آورد که یک شرکت بریتانیایی طراحی نرم افزار بود.

این شرکت همچنین جدیدا در زمینه روباتیک نیز اقدام مهمی انجام داده است و با خرید بخشی از سهام شرکت Boston Dynamics به ساخت ربات های چهارگانه و روبات های دوقطبی انسان نما پرداخته است.

صندوق سرمایه گذاری سافت بانک

شرکت سافت بانک نیز یک صندوق سرمایه گذاری در سال 2017 با 100 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در شرکت های فناوری اعلام کرد که سایر سرمایه گذاران در این صندوق عبارتند از دولت عربستان صعودی، شرکت فناوری Foxcom ، شرکت Apple ، شرکت Qualcomm و Sharp.

شرکت Soft Bank از قبل شروع به گسترش این پول کرده بود از جمله با اعلام سرمایه گذاری در Wework .

فلسفه شرکت

این شرکت با فلسفه  انقلاب اطلاعاتی و خوشبختی برای همه، همچنان با در نظر گرفتن اینکه چگونه می توانیم به آینده کمک کنیم به فعالیت های خود ادامه می دهد.

چشم انداز شرکت

هدف شرکت این است که از طریق انقلاب اطلاعاتی به شادی و خوشبختی مردم کمک کند و تبدیل به گروه شرکت های همکاری مورد نیاز برای مردم جهان شود و برای دستیابی به این دیدگاهش انقلاب اطلاعاتی را با هدایت تکنولوژی برای زمان ها و مدل های برتر کسب و کار جلو برده است.

ارسال پاسخ