شبکهمجازی سازیمیم تک 22نرم افزارنرم افزار کامپیوتر

مجازی سازی دسکتاپ یا VDI Vmware چیست ؟

مجازی سازی دسکتاپ یا VDI Vmware چیست ؟
vdi vmware

مجازی سازی دسکتاپ یا virtual desktop infrastructure :

یکی از کاربردی ترین برنامه های ساخته شده توسط شرکت Vmware که به عنوان Vmware View هم معرفی می‌شود که ماهیت این نرم‌افزار ایجاد محیط مجازی سازی شده در جهت ارائه دسکتاپ مجازی می‌باشد. در صورت استفاده از این تکنولوژی در سازمان، دیگر عملا وابستگی به سخت افزار از بین می‌رود و در نتیجه هزینه نگهداری سخت افزارهای موجود در کل سازمان کاهش پیدا می کند و …

نیاز امروزه کارمندان به اطلاعات شرکتی ، اپلیکیشن ها و منابع آنلاین در دستگاه‌های مختلف ( دسکتاپ ) در مکان‌های مختلف متغیر است و تامین و پشتیبانی از این قابلیت و همچنین محاسبه ریسک دهی به مراتب برای تیم IT کار سخت و دشواری است. اما با استفاده از VDI می توانند دسکتاپ ها و اپلیکیشن ها را در اختیار افراد بگذارند ، از اطلاعات محافظت و مدیریت کنند. روشی که هم زمان در هزینه‌ها صرفه جویی می‌کند و تضمین می‌کند که کاربران نهایی در هر لحظه و هر مکان و با هر دستگاهی به کارهای روزانه خود رسیدگی کنند.

مجازی سازی دسکتاپ کاربران نهایی را در یک دیتاسنتر متمرکز می‌کند به این واسطه کارشناسان IT می‌توانند در زمان کوتاه و با امنیت بالا دسکتاپ ها را ایجاد و نرم افزار ها را در اختیار کاربران قرار دهند. نکته بعدی به دلیل یکپارچه بودن این تکنولوژی کار کارشناسان IT در تنظیمات سیستم‌ها و سیاست‌هایی که باید در شبکه خود اعمال کنند به مراتب راحت‌تر می‌شود چون با وجود دسکتاپ های مجازی این سیاست‌ها نسبت به نیاز و شرایط کاربر نهایی تعریف می‌شوند نه سخت افزار و در نهایت یک تجربه منحصر به فردی برای کاربرهای نهایی با نیازهای خاص فراهم می شود

 

این روش به تیم IT کمک می‌کند با شیوه درون سازمانی که ریسک کمتری دارد شروع کنند و به مرور به سمت فضای ابری یا cloud computing یا Hybrid cloud بروند، در این روش مدیریت دسکتاپ ها از فضای ابری انجام می‌شود اما زیرساخت‌ها در فضای درون سازمانی موجود است.

 

توسعه تکنولوژی و کامپیوتر در هر زمینه‌ای عامل مهم در توسعه کسب و کار است و قرار گرفته در این مسیر نباید پیچیده و سردرگم کننده باشد و یا حتی هزینه بیشتری برای شما داشته باشد و بالعکس با مطالعه و تلاش و دادن راهکارهای متنوع میزان هزینه‌ها را کاهش داده و در نهایت کارها راحت‌تر و سریع‌تر انجام شوند.

ارسال پاسخ