Vue CLI چیست و چه کاربردی دارد ؟ ( آشنایی با Vue )

Vue CLI چیست و چه کاربردی دارد ؟ ( آشنایی با Vue )

بررسی اجمالی Vue CLI :

Vue.js (مانند: view) تلفظ می‌شود که یک چارچوب برای ایجاد رابط کاربری برای برنامه های کاربردی وب و برنامه های تلفن همراه است. هسته این چارچوب بر لایه View از سه لایه معماری Model ، View ، Controller تشکیل شده که بسیار ساده و قابل درک است، بنابراین اگر از این چارچوب در پروژه های خود استفاده کنید، به مشکلی برنمی‌خورید. به عبارت دیگر، Vue CLI برای ساخت صفحات وب و نرم افزارهای تک صفحه ای تلفن همراه با ترکیب مدل های مورد نیاز و کتابخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

Vue.js دارای یک معماری قابل قبول است که بر روی رندر declarative و ترکیب اجزاء متمرکز است. ویژگی های پیشرفته مورد نیاز برای برنامه های کاربردی پیچیده مانند مسیریابی ، مدیریت دولتی و ساخت ابزار از طریق پشتیبانی از کتابخانه ها و بسته های پشتیبانی شده ارائه می شود.

تاریخچه Vue CLI :

روند ساخت Vue CLI بسیار جالبه شخصی به اسم Evan you پس از کار کردن با Angular توی پروژه های مختلف که توسط گوگل پشتیبانی میشه به این نتیجه رسید: من فهمیدم که اگر بخواهم بخشی را که واقعا در مورد زاویه ای دوست داشتم بسازم، ساختم و چیزی بسیار سبک وزن ساختم به اسم vue که در فوریه سال 2014 منتشر شد.

Evan You سازنده vue

Vue CLI با استفاده از یک الگوریتم مبتنی بر HTML که اجازه می دهد که DOM رندر شده را به داده های نمونه Vue پایه متصل سازد کار می کند. تمام قالب های Vue HTML معتبر هستند که می توانند توسط مرورگرهای سازگار با مشخصات و تجزیه کننده های HTML تجزیه شوند. Vue کامپایل قالب ها را به توابع رندر مجازی DOM. در ترکیب با سیستم واکنش پذیری قادر به محاسبه حداقل تعداد اجزاء برای بازنویسی مجدد و اعمال حداقل مقدار دستکاری DOM در هنگام تغییر وضعیت برنامه است.

 

در این مقاله با Vue CLI کمی آشنا شدیم.